Jdi na obsah Jdi na menu

Pravidla Off-Road závodů

 

Soutěžní pravidla

  1. Po příjezdu na dráhu se všichni jezdci zapíší u pořadatele.
  2. Při řazení na start každý projede měřícím hradlem aby ověřil funkčnost svého čipu. (ve svém vlastním zájmu)
  3. Podle výsledků dosažených v předešlém závodě se jezdci rozdělí na startovní pozice a startují v intervalu 1-2 sekundy.  
  4. Max počet jezdců v jedné skupině je deset. Minimální počet startujících v kategorii jsou čtyři. Při menším počtu je možné sloučení s jinou kategorií.
  5. Každá skupina jede rozjížďky na určený počet minut (obvykle 5) Skupiny se střídají. Počet rozjížděk se upraví podle aktuálních potřeb a možností (obvykle 6)
  6. V případě že se pojedou více než tři rozjížďky se nejhorší výsledek škrtá.  
  7. Po odjetí těchto jízd se sečtou najetá kola a dojezdové časy, jejich součet určí konečné pořadí jezdců. 
  8. SYSTÉM BODOVÁNÍ seriálu je následující: 1-místo 1bod, 2-místo 2b., 3-místo 3b., atd. Body jsou brané jako trestné a nižší  počet bodů vyhrává. Neúčast +1bod za posledním. Jeden nejhoší výsledek se škrtá ( třeba i neodjetého závodu )  Do konečného hodnocení je zařazen každý kdo odjede min. půlku seriálu.
  9. PENALIZACE: V případě opakovaného vyjíždění mimo trať, jejího zkracování, najíždění do soupeřů a nesportovního chování bude uděleno napomenutí a při opakování následuje penalizace v podobě škrtnutí jednoho kola v dané rozjíďce!   Pokud si jezdec který odjel svoji rozjížďku nebude plnit povinnost nasazovat následující skupině bude mu rovněž škrtnuto jedno kolo. (Neplatí pokud se jezdec předem omluví např. z důvodu opravy, nebo zdravotních důvodů) 
  10. U nás platí že férovost a ohleduplnost je základním předpokladem klidného průběhu závodů a nejlepším způsobem pro udržení dobré nálady  a pohody všech.   

 Každý kdo odjede svoji rozjížďku jde nasazovat následující rozjížďku. Při nasazování dbejte pozornosti a provozu na dráze, a nešlapejte na značení dráhy!

JAKÁKOLI OBCHODNÍ ČINNOST PŘI ZÁVODECH JE MOŽNÁ POUZE PO DOHODĚ!

 

Technické předpisy závodů pro modely Rc Off-Road aut

Ve všech kategoriích platí přísný zákaz používání elektronických stabilizačních systémů. V případě jejich přítomnosti (i ve vypnutém stavu) následuje okamžitá diskvalifikace!

Třída Classic (zrušena) 

Typ auta:  Buggy s pohonem všech kol, měřítko 1:10

Pohon:  Stejnosměrný, standartní s pevným časováním bez výměnných uhlíků, min.20závitů. (např. dodávaný v setu RTR, Mig 500TR, Carson 20z, Saturn 20....) Nebo střídavý Robitronic Platinum 17.5T    Regulace v režimu ZERO BOOST (prokazovací povinnost na straně jezdce). Max. napětí 7,4V. Pokud nebude možno prokázat že motor nebo regulace odpovídá těmto požadavkům, tak bude model přeřazen do třídy Power.   

Ve třídě Classic má šanci na dobré umístění i ten kdo má "krabicový model RTR a pouze dokoupí další accu.  Zde to opravdu není o drahé technice! 

 

Třída 4 - WD: 

Typ auta:  Buggy s pohonem všech kol, měřítko 1:10    

Pohon: Stejnosměrný nebo střídavý max. 7,4V bez dalšího omezení  

 

Třída 2-  WD:

Typ auta: Buggy nebo truggy, s pohonem zadní nápravy, měřítko 1:10 , šíře max. 330mm.

Pohon: Stejnosměrný nebo střídavý max. 7,4V bez dalšího omezení    

 

Třída SC - (Shortky) seriálové závody

Tyto závody jsou zajímavé tím že všichni mají stejné auto se stejným pohonem, a tím zajištěny rovné podmínky. (Podrobnosti viz. menu - Short course)

Typ auta: Short Course truck, LRP S 10 Twister (pro závodníky za speciální cenu i s motorem)

Pneumatiky: Original "setové" nebo Pro-Line Caliber (doporučujeme)

Pohon: LRP K7 13,5T (pro závodníky za speciální cenu), nebo "uhlíkový". Regulace libovolná v režimu ZERO BOOST (prokazovací povinnost na straně jezdce) použité napětí max. 7,4V

Třída SC - (Shortky) jednotlivé závody (Open)

Tyto auta jedou společně se seriálovými a jsou i společně hodnoceny. Pouze se jejich výsledky nebudou započítávat do celkového pořadí seriálu. Jedná se o jednotlivé závody!

Typ auta: Short Course truck, měřítko 1:10 (vč. pneu)

Pohon: Stejnosměrný nebo střídavý max 7,4V bez dalšího omezení

 

Měřící zařízení: Robitronic Lap counter   (infra)  Čip je možno zakoupit nebo půjčit na závodech (doporučujme předem ověřit, počet je omezený) napájení je z výstupu přijímače a v karoserii je nutný otvor 6-8mm pokud možno kolmo vzhůru na místě které není vystaveno nárazu v případě srážky nebo převrácení. Čip musí být umístěn v tomto otvoru

 

img_5102.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky 1. závod