Jdi na obsah Jdi na menu

yunc0006.jpg

 30.3.2010

RC Off-Road dráha v Semilech "Dodíkov"

Zdravím všechny příznivce Elektro Off-Roadu a chci upozornit a pozvat Vás na RC dráhu v Semilech, která se pro letošní sezonu opět prodloužila, získala větší převýšení a tím svoji jistou originalitu. To ale přineslo nutnost postavit novou tribunu která bude v nejbližší době dokončená, aby byl zajištěn dobrý výhled do všech částí trati.

yunc0030.jpgTrať je spíše technická s šířkou 2,2-3,5 metru a délce už téměř 150metrů, což je pro měřítko 1:10 naprosto dostačující. Celá trať je navržena tak aby byla co nejvíce šetrná k modelům. Obsahuje vracečky i táhlé rychlé zatáčky, rovinku dlouhou asi 25metrů, dva nízké rychlé skoky, výjezdy do kopce i sjezdy dolů tak že kopíruje okolní terén a připomíná spíše skutečnou autocrossovou trať včetně hlinitého povrchu.    foto

Jezdit zde mohou modely měřítka 1:10 pro které je předenostně určená, ale jezdily zde i „osminy“ jak elektro tak nitro. Přijet zajezdit si můžete po domluvě celkem kdykoliv i mimo závod.Obrazek

Při závodech které se zde jezdí používáme pro měření času a odjetých kol infra časomíru a notebook s programem RCM Beginners. Několik čipů je možno půjčit nebo i zakoupit při závodech E-Off-Road  které poběří od jara do podzimu. Závody jsou vypsány pro elektro buggy měřítku 1:10 a rozděleny do třech kategorií: buggy s pohonem všech čtyř kol 4-WD, buggy s pohonem zadních kol 2-WD, a kategori SC (Short Course) což jsou auta pro závody které se jezdí v USA na krátkém (proto Short) teréním okruhu a je to taková obdoba našeho autokrosu ketegorie "plecháčů" jen tyto jsou stylizované do tvaru terénních pick-upů.

Závody se konají vždy v neděli, a přesné datumy budou upřesněny v nejbližší době v menu "CHYSTÁME". Při závodech je zajištěn el.proud 230V , prodej náhradních dílů na nejvíce rozšířené modely které u nás jezdí (ASSO, LRP S 10 Twister  Vítězové v každé kategorii dostanou diplomy a na konci seriálu pak poháry za celkové umístění. Parkovat se dá přímo u dráhy. Doporučuji vzít si prodlužovačku, stolek, židli,svačinku, a hlavně dobrou náladu, protože tyhle -závody jsou určené pro všechny kteří si chtějí pohodově zajezdit a užít si nedělní odpoledne s podobně postiženými jako jsou oni sami (:-))  Nebjte se začít a uvidíte že vás to chytne.

Je možné si přijet zajezditi i mimo pořádané akce a závody!Pro více informací mně kontaktujte na: rcautomodely@seznam.cz nebo 603 753790 vše rád vysvětlím a ujasním....odkaz na mapu: Tady

Pravidla používání RC Off-Road dráhy Dodíkov

  1. Vstup na RC dráhu Dodíkov je na vlastní nebezpečí a majitel nenese odpovědnost za škodu na zdraví nebo majetku.
  2. Vstup na RC dráhu Dodíkov je možný pouze po předchozí telefonické domluvě s majitelem a zaplacení symbolického  příspěvku na provoz a údržbu ve výši 100,-Kč (modely zakoupené u nás a pravidelní jezdci našich závodů jezdí za polovic)
  3. Návštěvník při vstupu na dráhu NESMÍ šlapat na prvky vyznačující dráhu!
  4. S modely je zakázáno jezdit po příjezdovévé cestě.
  5. Na RC dráze a v jejím okolí udržujte pořádek a neodhazujte odpadky a nedopalky  (při závodech je vedle tribuny koš)
  6. Pokud si jdete nasadit svůj model na dráhu, tak dávejte pozor na ostatní modely a snažte se co nejméně překážet ostatním. ( předešlý bod )
  7. Parkujte na levé straně vedle cesty a snažte se nepoškodit povrch trávníku zejména za mokra.
  8. Dodržováním těchto pravidel jezdci i diváky a pomůžete k příjemnému a upravenému prostředí a díky tomu se Vám bude na naší RC dráze líbit.

 Děkuji za dodržovaní  Dodík

yunc0026.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky RC-Off-Road dráha Dodíkov